Конкурентне право

Практика конкурентного права Sayenko Kharenko є однією з найбільших в країні та відома на ринку завдяки участі у значущих для економіки України міжнародних проектах.

Наша практика охоплює всі аспекти антимонопольного законодавства України, включаючи:

  • отримання дозволів на концентрацію;
  • антиконкурентні узгоджені дії (захист інтересів клієнтів під час проведення розслідування картельних змов, горизонтальні та вертикальні угоди тощо), у тому числі стратегічні консультації щодо використання програми звільнення від відповідальності за участь у картельних змовах (програма leniency);
  • захист від звинувачень у зловживанні монопольним становищем;
  • питання недобросовісної конкуренції, зокрема використання порівняльної реклами та реклами, яка вводить в оману;
  • антиконкурентні дії органів державної влади;
  • галузеве регулювання;
  • приватноправові засоби захисту від порушень конкурентного законодавства.

Конкурентне законодавство - один з основних напрямків нашої практики.

Юристи практики конкурентного права беруть активну участь в супроводі проектів у сферах M&A, реструктуризацій, корпоративних реорганізацій, а також трансакцій на ринках капіталу (публічне та приватне розміщення акцій, випуск єврооблігацій тощо). Наші юристи супроводжували найбільші M&A трансакції в Україні та за кордоном і здобули визнання клієнтів за інноваційний фаховий підхід та ґрунтовні галузеві знання.

Наприклад, ми супроводжували одночасне отримання у найкоротші терміни (до 9 днів) понад 10 дозволів на концентрацію, перше в Україні отримання дозволу на концентрацію суб'єктів, сукупна ринкова частка яких перевищила 35%; та багато інших проектів. Фірма регулярно проводить тренінги та семінари для транснаціональних і найбільших українських компаній з метою ознайомлення топ-менеджерів з положеннями антимонопольного законодавства та актуальною практикою його застосування.

Для наших клієнтів ми розробляємо індивідуальні програми дотримання законодавства про захист економічної конкуренції, а також проводимо перевірки дотримання законодавства на окремих підприємствах.

Міжнародними клієнтами фірми у сфері антимонопольного і конкурентного права є: Amadeus, Apple, Cadbury, Coca-Cola, Comcast, Dell, Dyckerhoff, Evraz, Generali, Goldman Sachs, Hewlett Packard, ICQJapan Tobacco, LG, Mail.ruMetalloinvest, Philip Morris, PhilipsPorsche, Samsung, Severstal, Société Générale, SonyVisa, Walt DisneyWestern Union та інші. 

Sayenko Kharenko підтримує тісні ділові відносини з Антимонопольним комітетом України (далі - АМКУ) та іншими державними органами, докладаючи зусиль до розробки та вдосконалення законодавства України про захист економічної конкуренції. Один з юристів фірми багато років займав керівну посаду в Антимонопольному комітеті Україні та є співавтором Закону України «Про захист економічної конкуренції» (2001) та багатьох інших законів та підзаконних нормативних актів у галузі конкурентного законодавства.