Банківське та фінансове право

Sayenko Kharenko - визнаний лідер як за обсягом, так і за складністю проектів у сфері банківського та фінансового права в Україні. Нас запрошують для супроводу найбільших проектів, які потребують інноваційного структурування з урахуванням законодавчих вимог декількох юрисдикцій, а також координації переговорів між позичальниками, кредиторами, регулятором та іншими сторонами.

Sayenko Kharenko є відправним пунктом для більшості іноземних банків, які реалізують міжнародні фінансові проекти або пропонують інноваційні фінансові інструменти в Україні. Нас залучають до структурування нових продуктів задовго до того, як вони набувають поширення.

Наш досвід підтверджується успішним супроводом таких складних інноваційних трансакцій, як:

  • перші в Україні сек'юритизації іпотечного портфеля та портфеля автокредитів ПриватБанком;
  • перше структурне фінансування, забезпечене портфелем споживчих кредитів;
  • найбільший консорціумний кредит українському банку;
  • найбільший кредит Міністерству фінансів України на рекордну суму 2 млрд. доларів США;
  • найбільші M&A проекти в банківському секторі (включаючи об'єднання грецьких банків Alpha Bank та Eurobank, придбання Сбербанком 100% акцій Volksbank International AG);
  • участь у розробці ключового законодавства у сферах валютного контролю, похідних фінансових інструментів (деривативів), цінних паперів, регулювання банківського капіталу.

Ми беремо активну участь у розробці законодавства у складі спеціальних робочих груп при державних органах України (Адміністрації Президента України, ДКЦПФР, Комітеті з питань економічної політики при ВРУ, НБУ, Раді інвесторів при КМУ), а також у складі експертних груп міжнародних організацій (ЄБРР, Представництва ЄС в Україні, USAID).

Серед наших постійних клієнтів найбільші міжнародні банки та фінансові установи: Bank of America Merrill Lynch, Barclays, BNP Paribas, Citigroup, Commerzbank, Credit Suisse, Deutsche Bank, ЄБРР, Goldman Sachs, HSBC, ING, IFC, J.P. Morgan, Morgan Stanley, RBS (ABN Amro), Renaissance Capital, RZB, Standard Bank та UBS.

Унікальний досвід Sayenko Kharenko залишається незамінним при реалізації найскладніших фінансових проектів та водночас дозволяє  максимально ефективно працювати над стандартними банківськими продуктами чи регуляторними питаннями.

Крім цього, Sayenko Kharenko довіряють структурувати в Україні бізнес найбільших фінансових організацій та представляти їх інтереси перед регуляторами, здійснювати придбання та продаж банків та/або їх активів, а також розробляти тексти законопроектів і нормативних актів у сфері фінансів. Також фірма володіє унікальним на ринку України досвідом супроводження проектів, пов'язаних із фінансуванням держави, муніципалітетів, державних банків та компаній, наданням державних гарантій та здійсненням державних закупівель у цій сфері.

Фінансова практика Sayenko Kharenko об'єднує найчисленнішу команду спеціалізованих юристів в Україні, що дозволяє нам одночасно супроводжувати низку різнопланових проектів у стислий термін.

За роки роботи наші юристи здобули ґрунтовні галузеві знання, консультуючи найбільші корпорації, банки, міжнародні організації та експортні агентства в рамках різних фінансових проектів в агропромисловому, банківському, металургійному, нафтогазовому, енергетичному секторах, сферах нерухомості, роздрібної торгівлі, телекомунікацій та ЗМІ тощо.